Suvirinimo volframo elektrodu inertinėse dujose (TIG) būdas buvo sukurtas penktajame dešimtmetyje aliuminio ir magnio lydiniams suvirinti. Suvirinant TIG būdu, naudojamas nelydusis volframo elektrodas.
TIG suvirinimas gali būti taikomas visoms medžiagoms, kurias galima suvirinti. Šis būdas dažniausiai taikomas suvirinant plonas medžiagas (paprastai 0,3–3 mm storio).
TIG suvirinimo procese šilumos šaltinis yra elektros lankas, kuris susidaro tarp ruošinio ir volframo elektrodo. Išlydytas metalas ir elektrodas apsaugomi apsauginių dujų, tekančių iš antgalio, kurio centre yra elektrodas.
Apsauginės dujos saugo elektrodą, išlydytą metalą ir įkaitusią medžiagą nuo žalingo oro poveikio. Apsauginės dujos taip pat gali paveikti lanko savybes (pvz., energijai) ir siūlės išvaizdą, taip pat produktyvumą ir darbo aplinką.
Kaip apsauginės dujos dažniausiai naudojamos inertinės dujos: argonas, helis arba jų mišinys. Kartais pridedamas nedidelis kiekis vandenilio arba azoto. Suvirintoją taip pat reikia apsaugoti nuo nuodingų dujų ir suvirinimo dūmų. MISON® apsauginės dujos padeda apsaugoti ir suvirintoją, ir siūlę, nes sumažina išskiriamo kenksmingo ozono kiekį.
Įprastos TIG suvirinimo taikymo sritys – vamzdžių, slėginių indų ir šilumokaičių suvirinimas. Kadangi būdas puikiai tinka plonoms plokštėms ir smulkioms detalėms suvirinti, jį galima naudoti ir elektronikos pramonėje.
TIG būdas yra kokybiškas, juo virinant susidaro labai mažai arba iš viso nesusidaro šlako, nebūna purslų. Būdas universalus, jį galima naudoti praktiškai visiems medžiagų tipams. Galima naudoti visas suvirinimo padėtis.