Galimi tokie pakaitinimo pavyzdžiai: tiesinimas liepsna, grūdinimas liepsna, karštasis formavimas, pakaitinimas suvirinimo metu. Kietojo litavimo metu medžiagoms išlydyti naudojama liepsna. Ji taip pat naudojama, kai reikia apipurkšti medžiagomis dangas. Pjovimo ir gremžimo deginant kurą deguonies aplinkoje metu liepsnos kaitrumas pasiekia medžiagos užsidegimo temperatūrą, taigi galima pradėti ir tinkamai vykdyti pjovimo procesą.
Liepsnai pakaitinti, kaip kuro dujos naudojami angliavandeniliai, pavyzdžiui, metanas, etilenas, acetilenas, propanas ir propilenas arba vandenilis. Liepsnos temperatūra ir intensyvumas priklauso nuo naudojamų degiųjų dujų ir deguonies santykio mišinyje. Acetileno ir vandenilio liepsna gali būti naudojama įprastoje arba redukuojančioje atmosferoje, o visų kitų paplitusių kuro dujų liepsna yra oksiduojanti.
LINDOFLAMM® – tai sprendimas, pritaikytas visiems su kaitinimu susijusiems poreikiams patenkinti.
Pagrindiniai kaitinimo procesai
Išankstinis įkaitinimas. Kai kurias medžiagas prieš suvirinimą reikia pakaitinti, kad būtų išvengta kietėjimo įtrūkių. Po suvirinimo proceso gali prireikti termiškai apdoroti įtempius, kad sumažėtų suvirinimo vietų įtempiai.
Tiesinimas liepsna. Šis metodas naudojamas pakeisti arba atkurti dalis, kurių forma buvo iškraipyta. Kai tam tikra dalis pakaitinama tiek, kad peržengiama jos tampriosios deformacijos riba, o aplinkinės sritys neleidžia plėstis, įvyksta plastinė deformacija. Ataušdama medžiaga atgauna savo įprastą dydį. Kvalifikuotas darbuotojas gali kai kurias vietas pakaitinti ir panaikinti deformaciją.
Lydymas. Šis procesas apima minkštąjį bei kietąjį litavimą ir dangų apipurškimą liepsna, taip pat suvirinimą liepsna.
Formavimas. Dalis, kuri turi būti formuojama, kaitinama lokaliai. Tada daliai suformuoti naudojama išorinė jėga. Šis metodas naudojamas, pavyzdžiui, vamzdžio atšakos kakleliui suformuoti.
Šaltasis suleidimas. Šis būdas naudojamas dalių dydžiui pakeisti, pavyzdžiui, velenai, guoliai montuojami šaltojo suleidimo būdu ir tada saugiai sutelpa į jiems skirtą vietą. Medžiagoms atšaldyti (kad susitrauktų) galima naudoti skystąjį azotą, o pakaitinti (kad išsiplėstų) – deguonies ir acetileno liepsną.
Įtempį mažinantis šiluminis apdorojimas gali būti reikalingas po suvirinimo proceso.
Metalo struktūros pakeitimo procesas apima grūdinimą liepsna.