Apipurškimo liepsna procesas naudojamas gaminant naujus gaminius, taip pat remonto ir techninės priežiūros srityse. Remonto ir techninės priežiūros srityse taikyti šį metodą dažniausiai yra kur kas naudingiau nei pirkti naujas dalis. Be to, paprastai pailgėja atnaujintų dalių eksploatavimo trukmė, taigi, rečiau reikia atlikti ir profilaktinės techninės priežiūros darbus.
Terminis apipurškimas – bendra sąvoka, apimanti kelis apipurškimo metodus, iš kurių vienas yra apipurškimas liepsna. Apipurškiant liepsna naudojama pagalbinė medžiaga, dažniausiai miltelių, elektrodo ar juostelės forma, kuri kaitinama iki lydymosi taško arba yra beveik išlydoma. Galiausiai įkaitinta medžiaga gerai pasiskirsto ir, naudojant dujų srovę, išpurškiama ant ruošinio (pagrindo) paviršiaus, prie kurio prilimpa ir sukietėja. Apipurškiamą paviršių galima palikti tokį, koks yra, arba pakeisti, kad būtų tinkamų matmenų.
Dėl detalės paviršiaus poveikio dažniausiai ir sutrumpėja jos eksploatavimo trukmė. Būtent paviršius yra mažiausiai apsaugotas nuo dilimo, korozijos ir (arba) aukštos temperatūros poveikio. Yra medžiagų ir terminio apipurškimo metodų, kurie tinkami beveik bet kokios būklės paviršiui.
Apipurškimo liepsna procesas naudojant tinkamas pagalbines medžiagas gali pagerinti paviršiaus atsparumą korozijai, nusidėvėjimui ir karščiui. Galite sukurti didelės arba mažos trinties paviršius arba pakeisti paviršiaus laidumą. Pažeistus paviršius galima suremontuoti, o sugedusias dalis pakoreguoti iki tinkamo dydžio.
Renkantis kaitinimo procesui naudojamas degiąsias dujas, atsižvelgiama į pagalbinių medžiagų lydymosi temperatūrą ir naudojamos purškimo įrangos tipą. Norint pasiekti pakankamai aukštą temperatūrą, kai išpurškiami polimerai, pakaktų naudoti propaną, sumaišytą su suslėgtu oru. Jei reikia ypač aukštos temperatūros liepsnos, geriausia naudoti acetileną, sumaišytą su deguonimi.
Siekdami išvengti darbų su ugnimi keliamos rizikos, perskaitykite saugos instrukcijas!