Suvirinimas, kaip sujungimo būdas, yra naudojamas šimtmečiais. Šiuo metu skirtinguose pramonės sektoriuose naudojama maždaug 100 suvirinimo būdų. Siekiant optimizuoti suvirinimo procesus, penktajame ir šeštajame dešimtmetyje buvo pradėtos naudoti pramoninės dujos (atskiros dujos arba dujų mišiniai). Nuo tada suvirinimo dujomis technologiniai procesai tapo vyraujančiu suvirinimo būdu.
Svarbūs suvirinimo būdai, naudojant apsaugines dujas, yra MIG, MAG, TIG ir suvirinimas plazma.
MAG suvirinimas – tai priimtiniausias normalaus nelegiruotojo plieno suvirinimo būdas, nors jis taip pat gali būti naudojamas virinant nerūdijantį plieną ir kitas medžiagas.
Devintajame ir dešimtajame dešimtmetyje atsirado daug suvirinimo srities naujovių. Tai lazerinis, tandeminis, suvirinimas trintimi, difuzinis, elektrokontaktinis ir lazerinis hibridinis suvirinimas.
Nuodugnus dujų komponentų vidaus savybių ir jų sąveikos specializuotose mišiniuose supratimas – esminis dalykas, siekiant sėkmingai naudoti pramonines dujas konkrečiuose suvirinimo procesuose. Suvirinimo lankas – labai veiksmingas, bet sudėtingas įrankis, sudarytas iš skirtingų kiekių jonizuotų dujų ir metalo garų. Tai reiškia, kad dujų fizinės savybės daro tiesioginį poveikį suvirinimo lankui. Be to, proceso metu naudojamos dujos sąveikauja su karštu metalu, labai reaktyvia sritimi, kurioje dujų cheminis ir metalurginis poveikis atlieka svarbų vaidmenį.
AGA WELDONOVA® – tai išsamios žinios tiek apie suvirinimo procesus, tiek apie jiems naudojamas dujas.