Dujos maiste ir gėrimuose

Kasdien daugelis mūsų susiduria su dujomis ruošdami maistą ar valgydami, net jei to sąmoningai nesuvokiame. Dujos dedamos į maistą ir gėrimus dėl įvairių priežasčių. Štai keletas jų.

RYTINĖ KAVA

Daugelis mūsų neįsivaizduoja dienos pradžios be puodelio kavos. Kava labai greitai oksiduojasi, dėl to pakinta jos skonis. Todėl ji pakuojama modifikuotoje atmosferoje (MAP) – tokiu būdu ji ilgiau išlieka šviežia.

ŠALTI UŽKANDŽIAI LĖKTUVE

Jei skrendate lėktuvu, galite būti dėkingi dujoms, kad vėsus maistas išlieka vėsus. Sausas ledas, t. y., kietos būsenos anglies dioksidas, yra beskonė ir bekvapė šaldymo medžiaga. Jis taip pat puikiai tinka išlaikyti vėsų maistą skrydžių metu, nes lėktuvuose neįmanoma to daryti pasitelkus elektrinius prietaisus.

LAIKAS UŽKĄSTI

Tešlos temperatūra lemia duonos ir kepinių kokybę. Vėsinimo sistemose naudojamas tiksliai apskaičiuotas šaldymo dujų kiekis, kurio reikia atvėsinti miltus iki reikiamos temperatūros, kad visi produktai būtų vienodai aukštos kokybės.

PICA PIETUMS

Jei esate šiek tiek aptingęs ir norite pavalgyti ko nors paprasto, šaldyta pica gali būti neblogas variantas. Šaldytos picos struktūros ir skonio išlaikymui naudojamos įvairios šaldymo medžiagos ir anglies dioksidas. Pica užšaldoma staigiai, kad būtų išlaikytas jos ingredientų skonis.

ALUS PO DARBO

Dujos naudojamos ir pilstomo alaus laikymui. Kad būtų užtikrintas reikiamas angliarūgštės kiekis statinėje esančiame aluje, naudojamas anglies dioksido ir azoto mišinys.
Anglies dioksidas užtikrina reikiamą kiekį angliarūgštės, o azotas stumia alų iš statinės, kad jį būtų galima išpilstyti į bokalus.

Tekstas: Cecilia Rudengren
Foto: Shutterstock